Rzeźba, Tomasz Boruch, Modernart, Rzeszów

Widok w stronę okna.

Nowoczesna biała kuchnia z barkiem – projekt kuchni inaczej.


Dzisiaj obiektem naszego artykułu jest nowoczesna biała kuchnia z barkiem – niestety projekty kuchni stają się trochę monotematyczne. Temat projekt kuchni zwłaszcza białej był wielokrotnie przeze mnie omawiany. Jest to efektem tego, że takie kuchnie powracają jak bumerang świadczy o ich popularności i o tym, że polski inwestor dorósł już do rozwiązań ponadczasowych i zdaje sobie sprawę, że szukanie czegoś innego na siłę nie zawsze przynosi efekty.

Zacznę więc od początku. Projektowanie kuchni to niestety też konieczność uświadomienia klientowi konsekwencji jego nieprzemyślanych pomysłów oraz strat z nich wynikających. Następstwem tego jest dzisiejszy projekt kuchni. Nie chodzi mi o samą kolorystykę. Uważam, że właściwie dzisiaj nowoczesna biała kuchnia stała się chyba dominantem wśród trendów panujących we wnętrzach, ale o elementy których można było uniknąć.

Projekt kuchni – założenia.

Projektowana kuchnia znajduje się pod Rzeszowem w domu jednorodzinnym. Trafiła do mnie na etapie stanu surowego otwartego, w związku z tym mieliśmy spore możliwości jeśli chodzi o poważniejsze zmiany. Kluczowym elementem mającym wpływ na projekt kuchni miała lokalizacja dwóch wejść. Jedno wejście z przedsionka, drugie z salonu. Uważam jedna, że ich bliskość w stosunku do siebie kompletnie nie miała wpływu na komunikację i ergonomię. Sam koncept – nowoczesna biała kuchnia to jeszcze trochę za mało, żeby powalała. Projekty kuchni są lepsze lub gorsze – to ocena subiektywna. Ważne jest to, żeby spełniały oczekiwania inwestora, a nie wybujałe ambicje architekta.

Efektem pozostawienia wejścia z przedsionka była konieczność rozbicia kuchni na dwa ciągi i ograniczenie ilości blatów. W konsekwencji tego sam barek stał się nie tylko elementem oddzielającym kuchnie od jadalni, ale również jedynym sensownym miejscem na płytę ceramiczną. Reszta była konsekwencją tego. Jako projektant wnętrz i domów uważam to za zbyt duży kompromis dający niewielkie korzyści, a przynoszący ogromne straty, które musiałem jakoś skompensować realizując projekt kuchni.

Projektowanie kuchni – konsekwencje założeń.

Jak większość klientów również i ten marzył o piekarniku w słupku. Konsekwencją tego stała się ścianka na lewo od okna z lodówką w zabudowie i piekarnikiem. Projekt kuchni przewidywał ukrycie mikrofali wolnostojącej powyżej piekarnika w szafce. Co najważniejsze pozwoliło to obniżyć koszty samego urządzenia i dać uniwersalne rozwiązanie na przyszłość.

Biała kuchnia z barkiem, projekty kuchni, Tomasz Boruch, Modernart, Rzeszów
Barek.

Efektem rozbicia kuchni na dwie części było pojawienie się barku – półwyspy pełniącego rolę elementu oddzielającego kuchnię od jadalni i salonu, ale również miejscem lokalizacji płyty grzewczej. Czym była by nowoczesna kuchnia w bieli, bez odpowiednich akcentów.

Po pierwsze wprowadziłem więc, delikatny szklany barek od strony jadalni. Miał on jednocześnie łagodzić przytłaczającą ladę, po drugie być mini barkiem, po trzecie dodać całej kuchni smaku.

Kuchnia widok od wejścia, Tomasz Boruch, Modernart, Rzeszów

Mimo wszystko Rzeszów to miasto dające jednak spore możliwości jeśli chodzi o realizację ciekawych rozwiązań, więc poszedłem za ciosem.

Projekt wnętrza – pozostałe elementy.

Jako dopełnienie wnętrza wprowadziłem kilka elementów mających na celu złagodzić wszechobecną biel. Zaliczę do nich naturalną cegłę na ścianach, bibeloty, drukowane szkło oraz wspomniany wcześniej podświetlany minibarek. Wszystkiego dopełnia pochłaniacz z Elici, który sam w sobie jest wyjątkowy. Blaty zaprojektowałem tradycyjnie ze Staronu Pure White grubości 6 mm.

Projekt kuchni oceńcie sami. Pozdrawiam projektant wnętrz, architekt Tomasz Boruch – pracownia Modernart Rzeszów.

Lokalizacja projektu wnętrza – Rzeszów, podkarpackie, Góra Ropczycka.Projektowanie kuchni – konsekwencje założeń.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontakt

501-210-925
Pn - Pt : 11.00 - 16.00
So : 9.00 - 13.00
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d bloggers like this: