projekt kuchni otwartej, dom w Lubaczowie, Tomasz Boruch, architekt, projektant wnętrz, Rzeszów

Dzisiaj pokażę wam projekt kuchni otwartej w nowoczesnym stylu, w domu jednorodzinnym o tradycyjnej bryle kupionym od dewelopera w Lubaczowie.

Układ budowlany kuchni został minimalnie zmodyfikowany do naszych potrzeb. Pomieszczenie pozostało nadal otwarte na jadalnię i salon wnosząc wiele do otwartej przestrzeni.

Jak przystało na nowoczesne wnętrze projekt kuchni został opracowany w oparciu o nowoczesne, proste i trwałe materiały.

Sercem układu jest jak zwykle trójkąt kuchenka, zlew, lodówka i wkoło niego została stworzona cała bryła, ergonomiczna i czytelna.

Minimalną ilość szafek górnych rekompensuje układ szafek dolnych i barek oddzielający kuchnię od jadalni. Półki nad barkiem pełnią funkcję dekoracyjną na bibeloty.

Projekt kuchni – rozmieszczenie sprzętów AGD.

Jak już wcześniej wspominałem kluczem do dobrego projektu kuchni jest rozmieszczenie układu zlew, kuchenka, lodówka.

Lodówka jako główny magazyn żywności w kuchni powinna być umieszczona jak najbliżej strefy wejściowej do kuchni i tak też jest.

Lodówka Whirlpool - ART 9811/A++ SF Lodówka Whirlpool – ART 9811 / A ++ SF  

Pomyślano ją jako mebel do zabudowy z zamrażalnikiem na dole (zastosowano model Whirlpool – ART 9811/A++ SF  z funkcją StopFrost). Lodówka została zabudowana w zabudowie słupkowej wraz z piekarnikiem (Siemens iQ700, termoobieg 4D, funkcja cookControl Plus ). Nad piekarnikiem przewidziano w szafce kuchenkę mikrofalową, tradycyjną, ukrytą za pełnymi drzwiczkami.

Zmywarka Zmywarka Whirlpool WIO 3T3236  szerokości 60 cm. Zmywarka Zmywarka Whirlpool WIO 3T3236  szerokości 60 cm.

Nad płytą ceramiczną indukcyjną (Siemens iQ700) przewidziano pochłaniacz do zabudowy ukryty całkowicie w szafce (Neto QS 07.55) z odprowadzeniem spalin przez ścianę zewn. budynku.

Na lewo od płyty ceramicznej zgodnie z zasadami ergonomii i znajduje się zmywarka do zabudowy (powinna być najlepiej pomiędzy zlewem, a kuchenką) z ukrytym panelem Whirlpool WIO 3T3236  szerokości 60 cm.

Projekt kuchni otwartej – materiały meble.

Kuchnia nowoczesna wymaga zastosowania odpowiednich materiałów. Szkło, laminat, beton, metal dzisiaj są już na porządku dziennym i nikomu już nie trzeba tłumaczyć konieczności ich zastosowania, aby osiągnąć optymalny wygląd.

projekt kuchni otwartej, dom w Lubaczowie, Tomasz Boruch, architekt, projektant wnętrz, Rzeszów Nasz projekt kuchni we wczesnej fazie.

Nasza kuchnia została zaprojektowana na bazie takich materiałów.

Fronty kuchenne wykonano z MDF-u lakierowanego. Szafki dolne i zabudowę w słupku ze względu na swoją wielkość i przytłaczający charakter przewidziano w kolorze białym w połysku, a szafki górne, półki i barek w kolorze grafitowym. Jako element dekoracyjny barku przewidziano podświetlaną półkę LED z matową szybą.

projekt kuchni otwartej, dom w Lubaczowie, Tomasz Boruch, architekt, projektant wnętrz, Rzeszów Widok od jadalni.

Projekt kuchni otwartej – układ funkcjonalny.

Co by to był za projekt kuchni otwartej, jakby nie posiadał barku.

Barek w naszym przypadku pełni rolę szybkiego kąta jadalnego i elementu oddzielającą kuchnię od części dziennej (jadalni i salonu).

Kluczem do dobrze zaprojektowanej kuchni jest optymalna ilość blatów do pracy, ale nie tylko ilość. Blaty powinny znajdować się tam gdzie są najbardziej potrzebne. U nas to miejsce między zlewem, a płytą grzewczą oraz ciąg obok zlewu. Dobrze jest też mieć w kuchni jeden dłuższy kawałek blatu. Tu można się rozwinąć na całego z gotowaniem, stolnicą. Nasza kuchnia z racji na swoją wielkość pozwoliła na osiągniecie tego celu. Drugi aspekt to szafki. Tego też nam nie brakuje kuchnia posiada dużo szafek dolnych i odpowiednią ilość szuflad. Jak widzimy kluczem do dobrego projektu kuchni jest również dobrze zrobiony projekt domu.

projekt kuchni otwartej, dom w Lubaczowie, Tomasz Boruch, architekt, projektant wnętrz, Rzeszów Kuchnia otwarta Lubaczów. Wersja końcowa.

Szuflady powinny też znajdować się w odpowiednim miejscu. Wykonane na bazie odpowiednich prowadnic, przetrwają lata eksploatacji. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest system TandemBox lub minimum Tandem najlepiej z cichym domykiem. W naszej kuchni to dwie lokalizacje – okolice płyty i piekarnika, tam najczęściej sięgamy po różnego rodzaju łyżki, widelce, przykrywki, tacki itd. Bardzo ważne w kuchni jest też posiadanie szafek górnych. Niby banalne, ale jednak. Dzisiaj wiele gospodyń decyduje się na rozwiązania ekstremalne bez takowych, nie myśląc o tym, że nie wszystko można trzymać w szafkach dolnych. O ile są dzisiaj sposoby na przechowywanie talerzy w szafkach dolnych to nie wyobrażam sobie trzymania szklanek, kubków czy kieliszków w szafkach dolnych, a tym bardziej suszarki na naczynia. Dlatego zawsze kilka się przyda.

projekt kuchni otwartej, dom w Lubaczowie, Tomasz Boruch, architekt, projektant wnętrz, Rzeszów TandemBox. 

Projekt kuchni otwartej jest niewątpliwie wyzwaniem, zarówno dla projektanta jak i dla inwestora. Dlatego musi być przemyślany.

1 thought on “Projekt kuchni otwartej Lubaczów.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontakt

501-210-925
Pn - Pt : 11.00 - 16.00
So : 9.00 - 13.00
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d bloggers like this: