Projekty łazienek

łazienka

 

łazienka na poddaszu, projekty łazienek, projekt łazienki , projektant wnętrz, Tomasz Boruch, Rzeszów
Projekt łazienki. Łazienka na poddaszu.

Projekty łazienek.

Projekty łazienek zajmują poczesne miejsce w procesie projektowania wnętrz. Projekt łazienki – z czym to się wiążę. Projekt łazienki tak jak i pozostałe projekty wnętrza domu muszą spełniać pewne wymogi jeśli chodzi o funkcjonalność i estetykę.

Projektowanie łazienek – oczekiwania.

Każdy klient chciałby mieć tą jedyny niepowtarzalny projekt łazienki, a jednocześnie wydać na niego jak najmniejszą kwotę. Najtrudniej mają ci klienci, którym się wydaje, że coś co nie wyszło nigdzie nagle u nich zadziała w efekcie tego projektowanie łazienek sprowadza się w dużej mierze do wybicia inwestorowi tych pomysłów.

realizacje, projekty łazienek

Łazienka projekt – oczekiwania, błędy

 

nowoczesna łazienka, projekty łazienek, projekt łazienki , projektant wnętrz, Tomasz Boruch, Rzeszów
Projekt łazienki. Nowoczesna łazienka.

Niestety większość polskich łazienek trafia w ręce projektanta wnętrz na etapie końcowym, gdzie są już bardzo ograniczone możliwości i uzyskany projekt łazienki nie zawsze jest optymalny. Dlatego jeśli chodzi o zmianę kluczowych elementów jak przyłączy i układu ścian takie projekty łazienek mocno ograniczają możliwości architekta, a i sam klient zostaje zmuszony do niemałych kompromisów. Dodatkowo połowa klientów nie rozumie, że nieraz niewielkie zmiany położenia mediów w łazience pozwolą stworzyć bardzo funkcjonalny i estetyczny projekt łazienki. Dzięki temu uzyskujemy zadowalający efekt – projekty łazienek stają się nietuzinkowe i funkcjonalne.

 

Na przykład mało który inwestor zastanawia się na etapie stawiania ścian nad projektem łazienki, jaki będzie projekt łazienki, w związku z tym większość aby zobaczyć co trzeba zmienić musi najpierw to postawić. W efekcie tego narażają się na dodatkowe koszty lub na konieczność pójścia na kompromis na kolejnych etapach budowy. Innymi słowy dobre projekty łazienek muszą przewidzieć błędy wykonania przez tzw. fachowców, a i nieprzemyślane zrobione po najmniejszej linii rozwiązania przez inwestora – “bo tak było na projekcie”.
Dlatego najlepszym momentem na projektowanie wnętrza, czy projekty łazienek są chwile przed rozpoczęciem całej inwestycji. Projektowanie wnętrza, czy projekty łazienek są chwile przed rozpoczęciem całej inwestycji.

Projektowanie łazienek blokowych.

Projekty łazienek to nie tylko piękne przestronne pomieszczenia. Innym aspektem projektowania łazienek są łazienki blokowe. Co za tym idzie małe i nieprzemyślane wnętrza muszą pomieścić wiele niezbędnych elementów. To z kolei wpływa w znaczący sposób na funkcjonalność i estetykę tych jakże istotnych elementów mieszkania. Podnosi koszty, same projekty łazienek stają się skomplikowane i dalekie od oczekiwań inwestora.

Mała łazienka.

Projekty małych łazienek – mała łazienka to nie tylko mieszkanie w bloku, ale i stare budownictwo jednorodzinne. Miałem ostatnio okazję być w domu w Rudniku nad Sanem, gdzie swego czasu projektowałem dwie malutkie łazienki. Projekt łazienki jednej i drugiej był bardzo skomplikowany. Wąskie drzwi, mała szerokość, kominy. Wszystko to spowodowało, że te projekty łazienek wymusiły konieczność zastosowania nietypowych rozwiązań. Małe, rzadko stosowane umywalki, nietypowe wanny, zabawa z układaniem płytek.

Klient aby zrealizować projekt łazienki musiał się uciec do niezłych poszukiwań, udało się, ale jakim kosztem. Nie o to chodzi.

realizacje, projekty łazienek
Projekt łazienki – realizacja.

Zaczynają się kompromisy. Co z pralką, a co z suszarką o której mało kto myśli na etapie jakim jest  projekt łazienki. W efekcie tego jakimś kompromisem są współczesne pralko-suszarki pozwalające wyeliminować jakże nieestetyczny element z naszego wnętrza. Takie jest projektowanie łazienek.

Projekty łazienek – grzejnik.

Osobnym elementem jest dobór grzejnika. Projekty łazienek muszą przewidzieć każdy istotny element jaki powinna zawierać łazienka. Ogrzewanie podłogowe daje nam ciepło w łazience i odpowiednią temperaturę, ale gdzie wysuszymy ręcznik, gdzie go powiesimy. Na to pozwala nam grzejnik. Niestety brak miejsca znowu zmusza projektanta wnętrz do sięgania po nietypowe wysublimowane, drogie w zakupie rozwiązania.

grzejnik łazienkowy, projekty łazienek, projekt łazienki , projektant wnętrz, Tomasz Boruch, Rzeszów
Grzejnik łazienkowy.

 

Grzejnik łazienkowy.

Rola projektanta wnętrz nie polega tylko na stworzeniu estetycznego wnętrza ale także na umieszczeniu tych jakże potrzebnych sprzętów.

Alternatywnym rozwiązaniem do grzejnika wodnego jest na pewno grzejnik elektryczny. Jest mniejszy, przystosowany typowo do syczenia ręczników, niestety droższy w eksploatacji. Projekty łazienek muszą uwzględniać takie aspekty.

Łazienka projekt – etapy projektowania.

Wbrew pozorom najłatwiejszym etapem wpływającym na projektowanie łazienki jest dobór płytek. Na rynku nie brakuje ciekawych wzorów. U wielu znanych producentów można znaleźć coś niedrogiego i ciekawego (Paradyż, Tubądzin, Opoczno). Oczywiście są i zachodnie marki Imola, Grespania i wiele innych. Podobna sytuacja dotyczy armatury Koło, Sanplast, Roca, Villeroy – Boch. Każdy z nich ma coś ciekawego w ofercie i kwestią gustu jest dostosowanie tego do siebie. Pozwala

to  na optymalny projekt łazienki. Niestety wielu klientów wpada w swego rodzaju utopię, myśląc, że dobry projekt łazienki to niezliczona ilość drogich, wyjątkowych dekorów, które mnożą się na ścianie. Projekty łazienek to efekt finalny optymalnego doboru ilości tych elementów i uzyskania dobrego efektu końcowego. W efekcie tego łazienka projekt ma zrównoważony, zawiera wszystko, ale w odpowiednich proporcjach.

Projektowanie łazienek – jak to działa.

Projekty łazienek obok kuchni należą do najbardziej pracochłonnych. Należy uwzględnić wielkość płytek, producenta, ich jakość, ich układ, dekory, kombinację kolorów dającą oczekiwany przez klienta klimat, linie fug zgodne z elementami zabudowy, przewidzieć rozwiązania możliwe do realizacji rozsądnym nakładem no i fakt, że nie wszystko co wymyśli architekt jest wykonalne. Nie chcemy mieć wszystkiego za wszelką cenę. Projektowanie łazienek ma na celu również uzmysłowić inwestorowi z jakim wiąże się to kosztami, a to go czasem przeraża i odstrasza od pewnych rozwiązań.

Projekty łazienek – podsumowanie.

Projekt łazienki jak każdy projekt wnętrza można podzielić na kilka faz:

–  po pierwsze. Pomiar i inwentaryzacja łazienki z uwzględnieniem mediów i ewentualnej możliwości i przerobienia bez nadmiernych nakładów pozwalająca uzyskać optymalny projekt łazienki;

– po drugie. Ustalenie stylistyki projektu łazienki oraz dominujących kolorów, czasami wybicie z głowy klientowi jego głupich pomysłów i pokazanie rozwiązań alternatywnych pozwalających uzyskać oczekiwany efekt;

– ponadto. Łazienka projekt – dobór odpowiedniej ceramiki łazienkowej uwzględniającej budżet klienta i dostosowanej do układu pomieszczenia;

– właściwy projekt łazienki poparty wizualizacją, zawierający poprawki i uwagi klienta. Dobrze zrobiony projekt wymaga obrony, każdy szanujący się projektant tego oczekuje i to nie w formie meilowej, ale w bezpośredniej słownej konfrontacji. Z tego powodu niezbędna jest ciągła łączność. Tak uważam ja Tomasz Boruch.

Reasumując każdy projektant łazienek staje przed poważnym zadaniem, dlatego musi podejść do zagadnienia wielowątkowo.

Jakie panują dziś trendy w projektowaniu łazienek – współczesne trendy.

Z moich doświadczeń i obserwacji jeśli chodzi o projekty łazienek zdecydowanie dominują biele. W związku z tym pojawia się szeroka gama płytek spełniających te oczekiwania.

 

Projekty łazienek – tendencje – Rzeszów to nie pępek świata, ale też już nie prowincja.

Łazienki nowoczesne w stylu Glamour – projekty łazienek – połączenie nowoczesności ze smakiem.

Przykład łazienki opartej o kolekcję marki Versace typowy projekt łazienki glamourowej.

Topowe projekty łazienek markowych Boffi w stylu minimalistycznym.

Projekt łazienki loftowej.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontakt

501-210-925
Pn - Pt : 11.00 - 16.00
So : 9.00 - 13.00
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d bloggers like this: