Projekty kuchni

kuchnie

Projekty kuchni – podstawowe informacje dla klientów, czy modernistyczna kuchnia to dzisiaj standard?

Projekty kuchni – co powinny zawierać prawidłowo zrobione projekty kuchni, czy projektowanie kuchni nowoczesnej, czy stylowej jest przymyślane ? Czym różni się nowoczesna kuchnia (modernistyczna kuchnia) od stylowej czy tradycyjnej. Wielu klientów nie zdaje sobie z tego sprawy, wydaje się im, że ich kuchnia jest nowoczesna, a tak naprawdę jest co najwyżej kuchnia tradycyjna. Nie wspomnę już o ekstremach, czy możliwości stosowania rozwiązani loftowych, czy industrialnych coraz bardziej modnych. Niestety najlepszym przykładem jest nasze miasto Rzeszów, niby  projekty kuchni które powstają są interesujące, ale to nie Warszawa. Musimy się bardziej postarać.

Z pewnością kuchnia obok łazienki i salonu jest najważniejszym miejscem w domu, kto wie może jest nawet jego sercem. Właściwy projekt domu jest kluczem do wszystkiego. Dlatego też od jej ułożenia i wyglądu zależy wiele, sposób pracy i czas jaki w niej spędzamy, zadowolenie i przyjemność z gotowania, ale i funkcjonalność i łatwość w utrzymaniu czystości.

Podsumowując całe życie toczy się wkoło naszej kuchni. W skrócie kiedy przychodzi do nas sąsiadka zawsze z nią rozmawiamy także szykując coś w kuchni, szybkie posiłki to z reguły też kuchnia dlatego dobrze zrobiony projekt kuchni odgrywa tak ważną rolę.

Dlatego samo przygotowanie posiłków nie może odbywać się gdzie indziej. Nie wspomnę o tym, że jest to z reguły najdroższy mebel w domu i dlatego podświadomie przywiązujemy do niego taką uwagę (bo nim będziemy się chwalili się przed znajomymi – stety i niestety).

projekty kuchni, projektowanie wnętrz, aranżacja wnętrz, projekty wnętrz, projekt kuchni, projektowanie kuchni, projektant wnętrz, architekt wnętrz, architekt, Rzeszów, ModernArt, Tomasz Boruch, nowoczesne wnętrze, nowoczesny dom

Projekty kuchni – podstawowe zasady projektowania.

Sprawą zasadniczą dla nas jest ustalenie stylu wnętrza w jakim się dobrze czujemy. Wiąże  się z tym  Bo kuchnia to nie tylko meble, ale i wnętrze.

Przede wszystkim nowoczesna kuchnia wymaga innych materiałów niż wnętrze stylowe, a niektóre materiały są mniej lub bardziej praktyczne w użytkowaniu. Innymi słowy nie tylko materiały, z których wykonane są meble , ale i pokrycie ścian i podłóg z pewnością są istotne. Podsumowując bardziej odważna modernistyczna kuchnia, czy nawet minimalistyczna wymaga jeszcze więcej prostoty i surowości.

W konsekwencji tego projekty kuchni to chyba najczęściej zlecana usługa projektowa w procesie aranżacji wnętrz. Firma nasza zrobiła już w swojej historii ponad 1200 projektów gorszych lub lepszych projektów kuchni, dlatego też dysponujemy sporym doświadczeniem. Z pewnością stylem wiodącym jeżeli chodzi projektowanie kuchni i ich formę jest dziś zdecydowanie nowoczesna kuchnia. Kuchnia minimalistyczna to już ekstrawagancja, ascetyzm i surowość. Mało który Polak to czuje., a czy Rzeszów ma dużo takich klientów?

W skrócie :

jedną z najważniejszych zasad, którą kieruję się przy projektowaniu kuchni jest zasada złotego trójkąta. Dlatego bez względu czy to modernistyczna kuchnia, czy stylowa zależność pomiędzy ustawieniem kuchenki, zlewu i lodówki jest taka istotna. Dochodzi jeszcze do tego lokalizacja zmywarki, która z pewnością powinna być umieszczona między zlewem, a kuchenką. Podobnie istotnym problemem jest kwestia wyboru odpowiedniej lodówki, wolnostojącej czy do zabudowy. Wreszcie wybór piekarnika w słupku i pralki w kuchni. Dlatego też projektowanie kuchni staje się bardzo złożonym zagadnieniem.

Innymi słowy jestem zwolennikiem lodówki do zabudowy  i piekarnika w słupku, a pralka w kuchni to ostateczność ze względu na małą łazienkę. Z pewnością kuchnia to miejsce do gotowania, a nie prania.

projekty kuchni, projektowanie wnętrz, aranżacja wnętrz, projekty wnętrz, projekt kuchni, projektowanie kuchni, projektant wnętrz, architekt wnętrz, architekt, Rzeszów, ModernArt, Tomasz Boruch, nowoczesne wnętrze, nowoczesny dom

Na projekty kuchni składa się kilka etapów:

– po pierwsze pomiar pomieszczenia lub analiza dostarczonej dokumentacji.

– po drugie wspólna analiza potrzeb i możliwości finansowych klienta.

– trzeci etap to projekt i uzgodnienia (ocena potrzeb klienta czy będzie to nowoczesna kuchnia, klasyczna czy wręcz minimalistyczna .

– podsumowując wreszcie zakończenie i przekazanie dokumentacji technicznej.

Najważniejsze są dwa środkowe etapy. Ponieważ to one pozwalają na uzyskanie optymalnego rozwiązania, będącego kompromisem, potrzeb klienta, jego możliwości finansowych i wizji projektanta.

Co najważniejsze nie sztuką jest zaprojektować ładne drogie wnętrze, ale gustowne i w rozsądnej cenie, a jednocześnie trwałe. Innymi słowy wiadomo, że z reguły modernistyczna kuchnia to z zasady też mniejszy koszt, a kuchnia projekt powinna mieć przemyślany.

projekty kuchni, projektowanie wnętrz, aranżacja wnętrz, projekty wnętrz, projekt kuchni, projektowanie kuchni, projektant wnętrz, architekt wnętrz, architekt, Rzeszów, ModernArt, Tomasz Boruch, nowoczesne wnętrze, nowoczesny dom

Kuchnia projekt – style.

Przede wszystkim każdy z nas staje przed dylematem jakie ma być jego wnętrze do gotowania: nowoczesna kuchnia, stylowa może tradycyjna, a może minimalistyczna.

Po pierwsze projekty kuchni stylowych to minimum kuchnie z drewna lub fronty ramowe z mdf lakierowane na gładko albo foliowane. W związku z tym są one bardzo kosztowne w wykonaniu. Kuchnia stylowa to również dodatkowe kłopoty w utrzymaniu czystości, a co za tym idzie więcej pracy i uwagi o dbałość. Stylowa kuchnia to skomplikowany projekt kuchni nie zawsze dający możliwość pokazania detali. Korbele, pilastry i stylizowane uchwyty, nie wszystko da się pokazać.

Z pewnością nowoczesna kuchnia to już inna bajka.

Jak powiedział Dominique Loreau “mnie znaczy więcej”.

Co najważniejsze z zasady projekty kuchni nowoczesnych to przede wszystkim mdf lakierowane, lacobel, laminaty, blaty z konglomeratów i kamienia.

Dodatkowo modernistyczna kuchnia to również brak uchwytów, mechanizmy serwodrive i aventosy w szafkach górnych.

Projekty kuchni – wyspa i barek.

Zdecydowanie jednym z interesujących rozwiązań jeśli chodzi o projekty kuchni jest na pewno wyspa czy barek, dlatego też staram się je w miarę możliwości wprowadzać.

Po pierwsze każdy z tych elementów pozwala mi realizując projekty kuchni uzyskać dodatkową przestrzeń roboczą blatów. Po drugie w kuchni dużej wypełnia dodatkowo przestrzeń z pewnością jeżeli ma odpowiednią wielkość jest dodatkowo elementem praktycznym. Z pewnością duże znaczenie ma wielkość tego elementu. Osobiście uważam, że minimalna wielkość wyspy to 160×80 cm.

Projektowanie kuchni – blaty.

Z pewnością blaty mogą być jednym z elementów, czy nasza kuchnia będzie postrzegana jako kuchnia modernistyczna, czy tylko jako jej namiastka, dlatego są bardzo ważnym elementem.

Blaty w kuchni to nie tylko estetyka, ale także trwałość, praktyczność i cena.

blaty do kuchni, projektowanie kuchni, nowoczesna kuchnia, ModernArt, Tomasz Boruch

Podsumowując projekty kuchni powinny uwzględniać każdy z tych aspektów. Zdecydowanie najważniejszym dla klienta jest koszt samych blatów i nie dla każdego estetyka jest tyle warta. Na dzień dzisiejszy  pewnością Rzeszów jest najmniejszym miastem wojewódzkim, a pomimo tego możemy w nim kupić wszystkie najważniejsze materiały stosowane na blaty.

blaty do kuchni, projektowanie kuchni, nowoczesna kuchnia, ModernArt, Tomasz Boruch

 W skrócie projektowanie kuchni ma na celu również dostosowania rodzaju blatu do stylu życia użytkownika i jego przyzwyczajeń. Przede wszystkim ktoś kto będzie miał gosposie i zasobny portfel z pewnością będzie patrzył na estetykę, a nie na cenę i praktyczność. Ale z drugiej strony ktoś mniej zamożny będzie kierował się zupełnie innymi aspektami.

projekty kuchni, blaty do kuchni, projektowanie kuchni, nowoczesna kuchnia, ModernArt, Tomasz Boruch 

Blat z klejonki na mikrowczepy.

blaty do kuchni, projektowanie kuchni, nowoczesna kuchnia, ModernArt, Tomasz Boruch

Blat z kamienia.

 Projekty kuchni ModernArt Rzeszów – nasz sposób działania.

24 lata działania firmy ModernArt Tomasz Boruch na rynku rzeszowskim, ale i w USA i Francji przyniosło spore doświadczenie w projektowaniu kuchni. Projekty kuchni to nie tylko ciekawa wizja, ale także znajomość materiałów ich cena, dostępność i trwałość. 

Miasto Rzeszów jest niewątpliwie najczęstszym rejonem naszego działania.

Teraz w skrócie przedstawię Państwu etapy naszej pracy:

 • 1 etap – ocena lokalizacji i możliwości projektowych oraz potrzeb i budżetu inwestora;
 • 2 etap – uzgodnienie sposobu pracy, projekt kuchni online, forma wizualizacji, zakres, warunki cenowe;
 • 3 etap – spisanie umowy;
 • 4 etap – ustalenie stylu projektu kuchni, wyposażenia, materiałów, zmian budowlanych;
 • 5 etap – projektowanie kuchni, wizualizacja, uzgodnienia poprawki;
 • 6 etap – zakończenie prac wizualnych, końcowe projekty kuchni;
 • 7 etap – rozliczenie wykonanej pracy i przekazanie materiałów technicznych;
 • 8 etap – dobór właściwych wykonawców mebli kuchennych i zmian budowlanych;
 • 9 etap – ewentualny nadzór autorski.

Najbardziej godni producenci materiałów do wyrobu mebli kuchennych:

  • Kronopol – producent płyt i blatów (meble kuchenne), 
  • Kronospan – fabryka płyt i blatów (zastosowanie kuchnie), Pfleiderer – producent płyt i blatów (zastosowanie – meble), 
  • Toczeń – producent frontów i blatów (zastosowanie – meble kuchenne),
  • Blum – producent okuć,  
  • Gamet – dostawca uchwytów, 
  • Nomet – produkcja uchwytów, 
  • Siro – uchwyty do mebli kuchennych.

Wyposażenie AGD :

Amica , Bosch , AEG , Electrolux , Ariston ,Ardo, Siemens i wielu innych.

Obszar działania:

Rzeszów, podkarpackie, Lublin, Warszawa, Kraków.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.