Casa Lee, nowoczesny dom, modernart, Tomasz Boruch, projekt wnętrza, aranżacja

Nowoczesny dom – projektowanie wnętrz rodem z Sao Paulo

Nowoczesny dom rodem z brazylijskiej metropolii Sao Paulo. Inne spojrzenie na projektowanie wnętrz i domu jako całości.

Dzisiaj kolejny nowoczesny dom rodem z Ameryki Płd. . Autorami projektu Lee Residence są projektanci ze Studia MK27 Marsio Kogana, a sama realizacja trwała od 2008 do 2012 roku. Autorką projektu wnętrza była DIana Radomysler z MK27. Myślą przewodnią przedsięwzięcia było harmonijne wkomponowanie w otoczenie, co nie było zadaniem łatwym zważywszy na bryłę i koncepcję domu oraz otoczenie i bliskość sąsiadów.

Casa Lee

Jak każdy nowoczesny dom również Casa Lee ma prostą bryłę z dachem dwuspadowym, wykonaną z betonu. Projekt wnętrza zakładał ok. 300 m2 powierzchni, a elementem centralnym elewacji i domu jest wielki otwór okienno-drzwiowy, pozwalający dosłownie wniknąć otoczeniu do wnętrza foyer. System przesuwnych drzwi wykonanych z egzotycznego drewna pozwala w bardzo łatwy i funkcjonalny sposób otworzyć część dzienną domu na ogród, jednocześnie doskonale się komponując z pozostałą częścią elewacji i jednocześnie doskonale spełniając wszelkie przesłanki projektu minimalistycznego.

Casa Lee

Projektowanie wnętrz domu zostało dostosowane do potrzeb kilkuosobowej rodziny z podziałem na część intymną i dla gości. Nowczesny dom komponuje się świetnie z otoczeniem.

Aranżacja wnętrza przewidywała 4 sypialnie z łazienką, domek dla gości, spa oraz centrum odnowy biologicznej. Główna część domu zawierająca się w obrysie wielkiej ramy okiennej objęła część salonową, kuchnię, jadalnię oraz barek dla gości. O tym jak ten nowoczesny dom doskonale komponuje się z otoczenie świadczy widok jaki roztacza się z salonu na obie strony domu, z jednej egzotyczny tropikalny ogród, z drugiej wspaniały basen z tarasem wykończonym egzotycznym drewnem i podniesioną w stosunku do opadającego terenu niecką, wykończoną rustykalnym kamienie. Projekt wnętrza zdominowały wszechobecna biel oraz drewniane meble w ciepłych kolorach, a całość wnętrza salonu dopełnia stylizowany, pasiasty dywan nawiązujący do brazylijskiej kultury.

Casa Lee

Umieszczony w salonie barek jak i kuchnie, zawarte są w pudełkach otoczonych z trzech stron ścianami wykończonymi listwami z drewna.

Na końcu korytarza prowadzącego do sypialni jest SPA składające się z pokoju, sauny, siłowni oraz małego basenu otoczonego zewnętrznymi ścianami domu. Casa Lee jak każdy nowoczesny dom ma elewację wykończoną białym tynkiem, wstawkami drewna oraz elementami z kamienia.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontakt

501-210-925
Pn - Pt : 11.00 - 16.00
So : 9.00 - 13.00
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d bloggers like this: