Projekty wnętrz

Projekty wnętrz – co najczęściej projektujemy?

Co zawierają najczęściej projekty wnętrz?

Co zawierają to jedno, a co chcemy zaprojektować to drugie. Samo projektowanie wnętrz rozciąga się na wiele aspektów, życia może dotyczyć prywatnych domów, mieszkań ich fragmentów, ale i lokali użytkowych: sklepów, galerii, zakładów usługowych (np. fryzjerskich, lokali gastronomicznych). Projekty wnętrz prywatnych mogą być mniej lub bardziej złożone, wszystko zależy od tego jaki budżet chcemy na to przeznaczyć i jaką świadomością tego co chce dysponuje klient. Wiele też zależy od przekonania klienta do tego, że warto zainwestować w projektanta czy architekta wnętrz. Projekt wnętrza domu może zawierać wiele pomieszczeń, choć nie ukrywam, że najczęściej poszukiwane są w kolejności jaką podaję : projekty kuchni, łazienek, salonów, przedpokoi i jadalni, a na końcu sypialni. Same projekty wnętrz jeśli chodzi o zawartość też mogą się różnicować, decyduje o tym w dużej mierze budżet i świadomość. Może to być zwykła wizualizacja,ale może to być projekt wnętrza zawierający opis i specyfikację materiałów, rzuty z wymiarami, nawet zestawienie i ilość. To my decydujemy co chcemy.

projekty wnętrz, Tomasz Boruch, architekt, projektant wnętrz, Rzeszów

Projekty wnętrz – sklepy?

Projekty wnętrz sklepowych też mogą się różnić. Z reguły najczęściej projektowane są sale sprzedaży, rzadziej zaplecza, a te głównie ze względu na wymagania Sanepidu i odbiór lokalu. Sala może zawierać projekt wyposażenia, ale i projekt ścian, sufitów i podłóg. Niejako wynikowym elementem są projekty instalacji. W zapleczu ważny jest układ funkcjonalny i odpowiednie zaprojektowanie pomieszczeń niezbędnych do funkcjonowania załogi.

projekty wnętrz

Projekty wnętrz – jak osiągnąć sukces?

Dobry projektant wnętrz powinien znaleźć kompromis pomiędzy kosztami realizacji projektu,a możliwościami finansowymi klienta. Nie sztuka robić wnętrza tylko piękne, ale i niedrogie w realizacji, odróżnić rzeczy ważne w projekcie od drugoplanowych, te w które warto zainwestować i nie warto oszczędzać, a te mało istotne, których wygląd i jakość niewiele wnoszą.

Co nas inspiruje? Dobry projektant nigdy nie spocznie w poszukiwaniach i będzie czerpał od innych natchnienie, a co robi Świat wnętrz oto przykład : akwarium w kuchni, dobre meble, nowoczesny dom i wiele innych.

 

Kontakt

501-210-925
Pn - Pt : 11.00 - 16.00
So : 9.00 - 13.00
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d bloggers like this: