Deck House

Deck House

Projekt wnętrza rodem z Chile – dom z płaskim dachem

Projekt wnętrza i domu po latynosku

Dzisiaj zaprezentuję wam projekt wnętrza i domu rodem z Chile. Dom zlokalizowany jest w Alto Rungue dolinie Maitencillo w okolicy Santiago de Chile stolicy kraju. Budynek został umiejscowiony w pagórkowatym terenie z przepięknym otoczeniem okolicznych wzgórz.

Autorami projektu są Felipe Assadi i Francesca Pulido.

Trochę o projektach wnętrz i domów z tamtego rejonu świata.

Choć na wielu stronach pisze się o tym, że po upadku dyktatury Pinocheta, pomimo że chilijska gospodarka kwitnie obserwuje się regres w rozwoju architektury tego kraju. Wyjątek stanowi właśnie architektura rezydencji prywatnych, którą osobiście obok brazylijskiego modernizmu uważam za kolebkę południowoamerykańskiego modernizmu.To tutaj obok Brazylii jest zlokalizowana największa ilość nowoczesnych projektów domów i wnętrz, nie odbiegających od światowego poziomu, a może nawet wyróżniających się. Do takich należą niewątpliwie Gatica House, Binimelis House, Caterpillar House czy osobiście przeze mnie najbardziej lubiany ze względu na lokalizację Mountain Refuge C7 w Andach.

Gatica House Chile
Gatica House Chile
Caterpillar House Chile
Caterpillar House Chile
Mountain Refuge C7 Andy
Mountain Refuge C7 Andy

Ten ostatni projekt domu i odpowiednio skomponowane wnętrze pokazuje jak wiele wnosi odpowiednie otoczenie.

Deck House założenia.

Dom w swoich założeniach miał być rezydencją letnią i to widać w samej jego koncepcji, w ograniczonej ilości stref intymnych i w otwartości do otoczenia.

Deck House
Deck House

Sam projekt wnętrza został pomyślany jako maksymalnie otwarty. Powierzchnia domu wynosi ok. 150 m2, a zabudowa wraz z tarasem 370 m2.

Deck House
Deck House

Układ jest bardzo otwarty i ukierunkowany na maksymalny kontakt z otoczeniem domu, piękna przeszklona elewacja wykończona deskami dopełnia całości. Dopełnieniem projektu jest pięknie wkomponowany basen, będący kwintesencją prostoty. Sam projekt domu jest klasycznym przykładem co można osiągnąć prostotą i nowoczesną, przemyślaną formą, a szczytem jest dla mnie fasada wejściowa skromna i banalna, a za razem wyjątkowa.

Deck House projekt wnętrza
Deck House

Projekt wnętrza oparty na otwartej przestrzeni przewiduje i płynnego przejścia salonu w taras wchłania niejako pozostałe funkcje. Wnętrze zostało podzielone ścianą na część salon, kuchnia, jadalnia oraz sypialnie wraz z łazienką. W środku również dominuje drewno, ale zastosowane w prostych przemyślanych formach, bez zbędnych upstrzeń. Przemyślana forma powoduje, że wnętrze sprawia bardzo miłe wrażenie bez przesytu formy co w przypadku nowoczesnych wnętrz jest elementem niezbędnym.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontakt

501-210-925
Pn - Pt : 11.00 - 16.00
So : 9.00 - 13.00
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d bloggers like this: