projekt kuchni, Tomasz Boruch, architekt, projektant wnętrz, Rzeszów, kuchnia

Kuchnia – nowoczesność w małym domeczku

Kuchnia otwarta na salon – nowoczesność w małym domeczku.

Dzisiaj pokażę wam jak może wyglądać kuchnia otwarta w małym 88 metrowym domku.

Kuchnia zaprojektowana w konwencji nowoczesnej, może nie minimalistycznej, ale na tyle, że przeciętny Polak ją przyswaja.

Kuchnia znajduje się w niewielkim domku skierowanym dla klienta z budżetem rzędu 240 tys. złotych. Dom jest zlokalizowany w miejscowości Tyczyn pod Rzeszowem. Sama kuchnia zwrócona na północ, ale łączy ją z salonem kąt jadalny więc raczej nie jest ciemna. Kuchnia została zaprojektowana przeze mnie na miarę potrzeb i możliwości finansowych inwestora. Z braku miejsca nie posiada spiżarki lecz wysoką zabudowę połączoną z zabudową lodówki oraz osobny kąt jadalny oddzielający kuchnię od salonu.

Kuchnia materiały i wyposażenie.

Z czego zrobiona jest nasza kuchnia ? Szafki dolne i zabudowa słupka piekarnika zostały wykonane z płyty meblowej w połysku w kolorze palisander marki KRONO. Blat w kolorze jasno piaskowym tejże marki, a szafki górne z białej płyty z frontami z aluminium i przeźroczystą fiołkową szybą. Do tego płyta gazowa na szkle ARDO, zlew FRANKE w chromoniklu, piekarnik i lodówka BOSCH (lodówka z szufladami na dole). Na ścianie pochłaniacz marki FABER wolnowiszący. Na ścianie płytki PARADYŻ AMICHE, a na podłodze płytki VILLEROY&BOCH w połysku 60×60 cm.

Kuchnia jaki układ?

Co do układu samej kuchni. Projekt architektoniczny został przez nas tak pomyślany, aby kuchnia miała ok. 10 m2 powierzchni. Zawsze staramy się tak projektować aby nie wyszło mniej. W części z płytą gazową kuchnia ma niższe szafki dolne oparte na postumencie, z którego wychodzi obramowanie płytek. Zlew znajduje się pod oknem co uważam za sprawę kontrowersyjną. Z jednej strony gospodyni może obserwować pracując przy zlewie otoczenie domu, z drugiej strony zlew pod oknem jest kłopotliwy, bo sam z baterią ogranicza dostęp do okna. Zmywarka z ukrytym panelem jest zabudowana pod piekarnikiem. To samo dotyczy lodówki umieszczonej w zabudowie obok. Całości dopełnia podwieszany sufit i bibeloty. Zapraszam do oglądania.

 

Kontakt

501-210-925
Pn - Pt : 11.00 - 16.00
So : 9.00 - 13.00
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d bloggers like this: