Aborygeni , Tomasz Boruch, akryl, obraz, nowoczesny obraz, projektant wnętrz, portret, postacie

Obrazy

Obrazy geneza.

Obrazy jako forma wyrażenia samego siebie.

Od najmłodszych lat fascynowała mnie możliwość tworzenia własnego wyimaginowanego świata, a także przedmiotów jedynych w swoim rodzaju, rzeczy mających własną duszę i historię. Jako dziecko często tworzyłem własne wizje świata czy to w postaci obrazu czy w plastelinie. Już jako student tworzyłem własne wizje wirtualnego świata 3d pisząc gry komputerowe pod pseudonimem Botomx, tym samym który widnieje na moich asygnatach obrazów. Obraz i rzeźba stały się jedną z kilku preferowanych przeze mnie form wyrazu samego siebie. Fotografia jest dla mnie raczej sposobem na uchwycenie tej jednej ulotnej chwili, utrwaleniem miejsc i ludzi. Moje malarstwo stało się dla mnie czymś zupełnie innym niż fotografia. W dobie nośników cyfrowych i coraz doskonalszego sprzętu fotograficznego malarstwo stanowi dla mnie sposób na abstrakcyjny sposób spojrzenia na świat, ludzi, samego siebie.  Z racji dynamicznej i raczej niecierpliwej natury preferuję raczej techniki szybkie jak akryl czy ołówek lub węgiel (tusz). Nie pociąga mnie martwa natura raczej ludzka twarz i dynamika ludzkiej postaci. Twarz jako sposób na wyrażanie emocji, a ruch jako sposób na uchwycenie przemijającego obrazu.

 rzeźba, obraz,Tomasz Boruch, artysta, malarz, akryl, modern art,obrazy

Obrazy pierwsze kroki.

Jak doszło do tego, że po latach rozbratu z malowaniem i rzeźbą odkryłem je na nowo? Pewnego dnia pojawił się plan zdawania egzaminów na architekturę. Ale do tego potrzebny był egzamin z rysunku. Zapisałem się więc na egzamin przygotowawczy i tak się zaczęło. Kupiłem sobie farby akrylowe i podobrazia i postanowiłem zacząć malować. Pierwszy obraz zatytułowany „Leżący mężczyzna” powstał parę lat temu i sprzedałem go przy okazji projektu jakiegoś apartamentu. Potem były kolejne – „Kobieta z wachlarzem” itd.

Niewątpliwie w pierwszym okresie malowania moją inspiracją był Pablo Picasso, potem Amedeo Modigliani, bardzo podoba mi się też twórczość Gustava Klimta ale i wielu innych.

2 Pac Shakur, obraz,Tomasz Boruch, artysta, malarz, akryl,obrazy

Obrazy dalszy rozwój.

Aby moje malowanie mogło się dalej rozwijać postanowiłem odnaleźć swoją przynależność. Nie będąc artystą z wykształcenia postanowiłem znaleźć drogę poprzez twórczość. Przyłączyłem się do Aktywnej Grupy twórców zrzeszającej grupę artystów amatorów. To pozwoliło mi na dalszy rozwój i poszerzanie warsztatu. Obraz jest tylko fragmentem mojej pracy artystycznej, dzisiaj jest nim także rzeźba. Na razie powstało ich niewiele, ale jestem na etapie poszukiwania medium, który pozwoli mi tworzyć swoje własne wyimaginowane światy.

    Zatroskany starzec, obraz,Tomasz Boruch, artysta, malarz, akryl,obrazy

Moje obrazy – galeria

Moje obrazy – Aktywna grupa twórców

Przesłanie… Studio ModernArt od 1998 roku zajmuje się projektowaniem wnętrz. Rola jaką pełni projektant wnętrz w procesie inwestycji jest nieoceniona. Zajmie się Państwem doświadczony projektant wnętrz, w sposób profesjonalny i rzetelny uzmysłowi wam najlepsze rozwiązania. W zakres projektowanych przez nas wnętrz wchodzą: projekty kuchni, projekty łazienek, projekty salonów i całych powierzchni wypoczynkowych, projekty rezydencji. Osobnym zagadnieniem są projekty lokali użytkowych i wnętrz komercyjnych. Długoletnie doświadczenie gwarantuje dostęp do sprawdzonych wykonawców budowlanych i meblowych. Innym obszarem działalności naszej firmy jest projekty i wykonawstwo domów w technologii szkieletu kanadyjskiego od zakupu działki, poprzez projekt i uzgodnienia do projektu wnętrz i wykonawstwa, zarówno części budowlanej jak i meblowej. Uzupełnieniem naszej oferty są malowane ręcznie przez nas obrazy nawiązujące stylistyką do projektowanych wnętrz, stanowiące integralny i jednocześnie nieodzowny element wystroju eleganckiego domu.

%d bloggers like this: