wnętrza

Projektowanie wnętrz

Projektowanie wnętrz – jak to wygląda w praktyce?

Projektowanie wnętrz czy aranżacja jak kto woli – z czym to się je?

Najczęściej projektowanymi pomieszczeniami obok kuchni i łazienek w domu jednorodzinnym są salon, jadalnia i komunikacja (hole wejściowe i klatki schodowe).

projektowanie wnętrz, projekt kuchni, Tomasz Boruch, architekt, projektant wnętrz, Rzeszów, kuchnia

Są to najczęściej pomieszczenia reprezentacyjne z dostępem osób trzecich dlatego są tak ważne dla inwestora.

Rola projektanta wnętrz nie polega tylko na odpowiednim doborze materiałów i stylistyki najbardziej odzwierciedlającej potrzeby klienta, ale także na dostosowaniu funkcji i ergonomii do jego oczekiwań estetycznych jak i możliwości finansowych.

Wiąże się to z reguły z kompromisami. Mało który dom ma dobrze zaplanowany salon, miejsce na kominek, przestrzeń wypoczynkową i jadalną, odpowiednie miejsce na umieszczenie telewizora i przewidzenie nagłośnienia do kina domowego, a to tylko początek kłopotów…. Projektowanie wnętrz jest dziedziną złożoną chociażby ze względu na same oczekiwania klienta, każdy jest inny.

projektowanie wnętrz, projekt kuchni, Tomasz Boruch, architekt, projektant wnętrz, Rzeszów, kuchnia
projekt kuchni, Tomasz Boruch, architekt, projektant wnętrz, Rzeszów, kuchnia

Innym problemem są tzw. nowoczesne wnętrza. Po wstępnej rozmowie z klientem okazuje się, że jego spojrzenie na nowoczesne czy już nie wspomnę minimalistyczne wnętrza jest dalekie od jego prawdziwej definicji. Niestety większości z nas wydaje się tylko, że to czego chcą jest nowoczesne. Z reguły niestety projektowanie wnętrz staje się, więc dla projektanta ciężka, żmudną pracą daleką od górnolotnych marzeń o niesamowitych projektach.

Projektowanie wnętrz – proces.

Projektowanie wnętrz zaczynamy od pomiaru lub jeżeli to możliwe od uzyskania planów budowlanych pozwalających wiernie zaprojektować wnętrze. Następnym etapem jest głęboka analiza potrzeb klienta i jego możliwości finansowych. Następny etap to wizualizacje, które są materiałem do pracy, pozwalającym klientowi ocenić co mu oferujemy, a etap końcowy to dokumentacja techniczna zawierająca opis z wymiarami i zestawieniem materiałów.

Materiały wnętrza :

Kronospan – producent podłóg laminowanych (zastosowanie wnętrza), Barlinek – producent desek podłogowych (zastosowanie wnętrza),  Stegu – producent elementów dekoracyjnych z gipsu (zastosowanie wnętrza),  Oikos – producent farb i tynków dekoracyjnych (zastosowanie wnętrza), Sto – producent farb i tynków dekoracyjnych (zastosowanie wnętrza) i wielu innych.

Obszar działania:

Rzeszów, podkarpackie, Lublin, Warszawa, Kraków.

Moje wnętrza – projekty

Przesłanie… Studio ModernArt od 1998 roku zajmuje się projektowaniem wnętrz. Rola jaką pełni projektant wnętrz w procesie inwestycji jest nieoceniona. Zajmie się Państwem doświadczony projektant wnętrz, w sposób profesjonalny i rzetelny uzmysłowi wam najlepsze rozwiązania. W zakres projektowanych przez nas wnętrz wchodzą: projekty kuchni, projekty łazienek, projekty salonów i całych powierzchni wypoczynkowych, projekty rezydencji. Osobnym zagadnieniem są projekty lokali użytkowych i wnętrz komercyjnych. Długoletnie doświadczenie gwarantuje dostęp do sprawdzonych wykonawców budowlanych i meblowych. Innym obszarem działalności naszej firmy jest projekty i wykonawstwo domów w technologii szkieletu kanadyjskiego od zakupu działki, poprzez projekt i uzgodnienia do projektu wnętrz i wykonawstwa, zarówno części budowlanej jak i meblowej. Uzupełnieniem naszej oferty są malowane ręcznie przez nas obrazy nawiązujące stylistyką do projektowanych wnętrz, stanowiące integralny i jednocześnie nieodzowny element wystroju eleganckiego domu.

%d bloggers like this: