projekty domów

Projekty domów

Projekty domów indywidualne.

Projekty domów to jeden z istotnych elementów naszej działalności.

Na początku zajmiemy się tym co składa się na projekt domu i co powinien zawierać kompletny materiał niezbędny do pozwolenia na budowę.

Typowy projekt domu. Duży ale czy coś poza tym.

Projekty domów – kompletowanie dokumentów i ocena lokalizacji.

Na komplet dokumentów na podstawie, których dostaniemy pozwolenie na budowę składa się kilka elementów. Oczywistą sprawą jest, że w procesie projektowania musimy uzyskać niezbędne materiały potrzebne do odpowiedniego zagospodarowania działki i stworzenia projektu domu, który będzie się najlepiej wpisywał w otoczenie i współgrał z istniejącą zabudową. Takie podejście wydziałów architektury powoduje niestety, że polskie projekty domów już na dzień dobry zostały stłamszone i wpasowane w mocno ograniczające ramy. To też powoduje, że większość pracowni oferująca gotowe projekty domów ogranicza się do rozwiązań popularnych i mało wnoszących do polskiego krajobrazu architektonicznego. Utarło się więc przekonanie, że indywidualny projekt domu jest z założenia dla inwestora bogatego, dysponującego i czasem i środkami finansowymi.

Co potrzebujemy zatem by ruszyć z budową?

Kluczem do ruszenia z budową i nie uwikłania się w niepotrzebne kłopoty jest umiejętna ocena działki.

projekty domów, nowoczesne domy, domy parterowe, domy szkieletowe, Modernart, Tomasz Boruch
Projekt domu na zamówienie.

Jaka działka?

Większość inwestorów uważa za najbardziej optymalne rozwiązanie działkę na płaskim terenie, najlepiej zbliżoną do kwadratu. Ale czy tak jest na pewno?

Działka kwadratowa – zalety.

Działka kwadratowa ma wiele zalet, ale też i wad. Na pewno ma najmniejszy obwód w stosunku do powierzchni, co wiąże się z najmniejszym kosztem ogrodzenia. Ale z drugiej strony patrząc taka działka ma wszystkie boki podobnej długości, a wiadomo że największym kosztem ogrodzenia jest część od drogi dojazdowej, a ta w przypadku kwadratu jest stosunkowo długa, co nas zmusza do wydania sporej ilości gotówki.

projekty domów, nowoczesne domy, domy parterowe, domy szkieletowe, Modernart, Tomasz Boruch
Dom na działce kwadratowej.

Z kolei szeroki wjazd na działkę pozwala nam umiejscowić bez kłopotu wszystkie elementy niezbędne do właściwej komunikacji i infrastrukturę dodatkową. Mamy miejsce na stosunkowo szeroką bramę, furtkę, śmietnik. Można też zaplanować odpowiednio miejsca parkingowe bez zbędnego powiększania placów utwardzonych co zmniejsza koszty utwardzeń.

Działka kwadratowa pozwala nam wykorzystać gotowy projekt domu, bez wikłania się w rozwiązania indywidualne. Daje nam również większe możliwości na zaplanowanie garażu, czy wolnostojącego, czy w bryle domu.

Działka kwadratowa – wady.

Działaka kwadratowa ma jednak również i wady.

Za największą z nich uważam to, że powoduje konieczność ustawienia domu w taki sposób, że na część rekreacyjną pozostaje nam niewiele ogrodu, a odległości od granic są takie, że ciężko w ogóle taką część wydzielić, a dom przestaje być naturalną barierą oddzielającą miejsce wypoczynku w ogrodzie od części widocznej z ulicy.

Działka kwadratowa to również z reguły konieczność korzystania z projektu domu kwadratowego, a co za tym idzie rzadko kiedy sensowny układ środka, pozwalający prawidłowo oddzielić część dzienną od reszty domu.

Działka prostokątna – zalety.

Do niewątpliwych zalet działki prostokątnej należy przede wszystkim łatwość w projektowaniu układu komunikacyjnego i funkcjonalnego terenu. Dom staje się z reguły barierą oddzielającą część intymną, wypoczynkową ogrodu od części ogólnodostępnej , strefy parkingowej i wejścia na posesję. Sam mam piąty dom w życiu i uważam, że działka prostokątna jest dużo lepsza. Drugą istotną zaletą w przypadku graniczenia krótszym bokiem działki z drogą główną jest długość ogrodzenia, którą musimy wykonać w sposób bardziej wystawny.

projekty domów, nowoczesne domy, domy parterowe, domy szkieletowe, Modernart, Tomasz Boruch
Działka prostokątna.

Działka prostokątna – wady.

Do niewątpliwych wad działki prostokątnej należy niewątpliwy mniejszy wybór projektów domów typowych, a w przypadku wąskiej działki konieczność stosowania nietypowych rozwiązań, nieraz bardzo niekorzystny i kłopotliwy sposób planowania układu środka.

Jakimś ograniczeniem przy wąskim boku od drogi jest możliwość zrobienia szerokiego wjazdu, furtki i umieszczenia śmietnika.

Układ komunikacyjny i parkingowy staje się kłopotliwy, wydłuża się komunikacja, a powierzchnia utwardzeń rośnie co nie zawsze przekłada się na ilość miejsc parkingowych. Tereny pokryte kostką podnoszą koszty, a nie zawsze taka ilość metrów kwadratowych jest efektem dobrego rozplanowania, a życiową koniecznością.

projekty domów, nowoczesne domy, domy parterowe, domy szkieletowe, Modernart, Tomasz Boruch
Plan zagospodarowania działka prostokątna.

To tyle na temat wad i zalet.

Ale co tak naprawdę musimy przewidzieć przy planowaniu działki.

Najważniejszą sprawą jest to czy planowany przez nas projekt możemy dobrze umieścić na naszej działce. Ogólnie dostępne projekty domów dają spore możliwości dostosowania do naszych potrzeb, ale nie zawsze.

Działka kwadratowa – przestrzeń ogólnodostępna.

Po doborze projektu pozostaje nam sam układ działki. Ja jestem zwolennikiem ograniczania przestrzeni ogólnodostępnej do minimum. A to powinno zawierać :

 • odpowiedniej szerokości brama wjazdowa min. 5 m, najlepiej rozsuwana na pilota;
 • furtka najlepiej automatycznie otwierana z wideofonem, 1-1,2 m2 szerokości;
 • miejsce na śmietnik ukryte, w subtelny sposób wkomponowane w ogrodzenie, najlepiej z dostępem z obu stron, dla użytkownika i dla służb komunalnych;

  projekty domów, nowoczesne domy, domy parterowe, domy szkieletowe, Modernart, Tomasz Boruch
  Wjazd na działkę.
 • odpowiednio szeroki wjazd na działkę dający możliwość poruszania się dwóch pojazdów;
 • odpowiednia ilość miejsc parkingowych (min. 2 szt.) 5×2,5 m dostosowana do liczby mieszkańców i ew. dodatkowe dla gości. Często stosowanym rozwiązaniem jest umieszczenie strefy parkingowej przed ogrodzeniem;
 • garaż jeżeli wolno stojący to min. 6×4 m – jednostanowiskowy, dwustanowiskowy min. 6×5,5 m;
 • odpowiednio zaprojektowane dojście do posesji. Nie za długie bo jest to uciążliwe w zimie i podnosi koszty utwardzeń.

Działka – część rekreacyjna.

Skupmy się teraz na części rekreacyjnej :

 • taras to miejsce spotkań. Jego wielkość dostosowana do potrzeb, często z grilem i wypoczynkami. Zlokalizowany przy domu ułatwia komunikację i dostęp do domu, ukryty w ogrodzie daje nam więcej intymności;
 • dla mnie niezbędnym elementem w ogrodzie jest woda w jakiejkolwiek postaci. Można to uzyskać na wiele sposobów. Czy to staw ogrodowy foliowany z filtrami, czy basen, ale woda w ogrodzie ułatwia nam życie i pozwala się w pełni cieszyć otoczeniem domu;

  projekty domów, nowoczesne domy, domy parterowe, domy szkieletowe, Modernart, Tomasz Boruch
  Basen przydomowy.
 • jednym z elementów ogrodu jest niewątpliwie jakiś domek na narzędzia ogrodowe i nie tylko. Minimum to 3×2,5 m;
 • w przypadku palenia w kominku drewutnia podobnych rozmiarów jak domek na narzędzia;
 • w przypadku dużej działki można również pokusić się o własną siłownię czy pomieszczenie rekreacyjne;
 • jeżeli nie woda do kąpieli to chociaż oczko wodne. Dobrze zaprojektowane jest praktycznie bezobsługowe.
 • projekty domów, nowoczesne domy, domy parterowe, domy szkieletowe, Modernart, Tomasz Boruch
  Inne spojrzenie na staw w ogrodzie.

  projekty domów, nowoczesne domy, domy parterowe, domy szkieletowe, Modernart, Tomasz Boruch
  Klasyczny staw w ogrodzie.

Działka – ukształtowanie.

Osobnym zagadnieniem jest ukształtowanie działki. Czy płaska czy nierówna?

Działka płaska daje możliwość posadowienia domu na płycie fundamentowej, a w przypadku fundamentu tradycyjnego obniża jego koszty, nie zmusza do jakiś drastycznym prac niwelacyjnych. Docelowo jest również mniej uciążliwa w eksploatacji (koszenie, poruszanie się, czy pieszo czy pojazdami). Jest jednak płaska i mało atrakcyjna od strony widokowej.

projekty domów, nowoczesne domy, domy parterowe, domy szkieletowe, Modernart, Tomasz Boruch
Dom na działce pochyłej.

Działka pochyła to ograniczenia w sposobie posadowienia, dodatkowe koszty budowy. Konieczność niwelacji trenu, strome podjazdy, kłopoty z grodzeniem.

Ale to również piękne widoki, naturalne ukształtowanie ogrodu, możliwość tworzenia strumyków. Generalnie działka pochyła w końcowym rozrachunku przyniesie nam więcej radości, na pewno zapewni niezapomniane widoki i radość z cieszenia się ogrodem, a dom bez odpowiedniego otoczenia stanie się mieszkaniem w bloku.

Osobiście jako projektant wolę działki pochyłe, jako budowlaniec płaskie. Paradoks.

Działka – infrastruktura.

Infrastruktura to następny temat.

Co się kryje pod tym pojęciem? Media i dojazd w skrócie.

Niby temat banalny ale niezbędny. Woda, prąd, gaz, kanalizacja, internet, telefon, droga dojazdowa do działki.

Zacznę od końca.

Infrastruktura – droga dojazdowa.

Droga dojazdowa do działki jest bardzo ważnym elementem, bo bez niej nie jesteśmy w stanie funkcjonować. Najlepiej jak nasza działka przylega do drogi publicznej tj. gminnej, powiatowej, miejskiej – generalnie będącej we władaniu państwa. Z taką drogą z reguły nie ma żadnych problemów, jest regularnie remontowana, utrzymywana w zimie itd. Drogi wewnętrzne, czy służebności są bardzo kłopotliwe, wszyscy by chcieli rządzić, ale nikt nie che się nimi zająć, wiecznie jakieś pretensje i kłopoty. Odradzam takie rozwiązanie.

Infrastruktura – media.

Media ich dostępność może nieraz zablokować całą inwestycję, a sposób doprowadzenia zdecydowanie podnieść koszty budowy. Kluczowe są dostępność prądu i wody. Dzisiaj planowaniem przyłącza zajmują się zakłady energetyczne, nie musimy się już tym zajmować, a opłata z reguły jest uzależniona od ilości kilowatów przyłącza.

Z wodą bywa różnie. Raz jest dostęp do sieci, raz trzeba kopać studnię. W przypadku odpowiedniej ilości wody na działce na dłuższą metę własna woda jest lepszym rozwiązaniem. Wyższy koszt początkowy przyłącza, ale praktycznie darmowa eksploatacja. Studnia głębinowa jest droższą inwestycją, ale daje czystszą wodę. Studnia kopana to z reguły mniej wody, wody o gorszej jakości, ale koszty praktycznie przez pół. Problemy z wodą zaczynają się kiedy chcemy mieć basen i potrzebujemy jednorazowo duże ilości wody. Ja rozwiązałem ten problem kopiąc na działce staw, w którym zbiera się woda opadowa z rynien i ze źródeł pod domem, jakieś 10 m3 na 3 doby. Z gazem jest podobnie jak z prądem. O ile bez prądu nie da się żyć, gazu można w ogóle nie używać. Dom ogrzewany węglem, czy inną metodą, płyta ceramiczna, bojler i problem z głowy.

projekty domów, nowoczesne domy, domy parterowe, domy szkieletowe, Modernart, Tomasz Boruch
Rodzaje przydomowych oczyszczalni ścieków.

Kanalizacja to już inny problem. Rzecz niezbędna. Najtańsze w eksploatacji rozwiązanie – lokalna sieć kanalizacyjna. Szambo w niektórych wypadkach jedyna możliwość, zrobione właściwie, szczelne jest bardzo kosztowne w eksploatacji, wymaga dojazdów. Przydomowa oczyszczalnia ścieków – alternatywa dla szamba, dużo tańsza w eksploatacji, niestety dużo droższa w budowie ( z drenażem nawet kilkadziesiąt tyś. złotych).

Projekty domów gotowe czy na zamówienie?

Gotowy projekt domu.

Dzisiaj na rynku polskim jest mnóstwo firm oferujących gotowe projekty domów. Do koloru do wyboru. W przypadku dużych ustawnych działek, nie ma raczej problemu z doborem projektu pod względem wielkości, układu i formy. Problemy zaczynają się kiedy miejscowy PZT lub WZ wprowadza dziwne ograniczenia, działka i rzeźba jest nieodpowiednia do naszych założeń projektowych, a i my jesteśmy niezdecydowani i wymagający.

projekty domów, nowoczesne domy, domy parterowe, domy szkieletowe, Modernart, Tomasz Boruch
Przykładowy gotowy projekt domu nowoczesnego.
projekty domów, nowoczesne domy, domy parterowe, domy szkieletowe, Modernart, Tomasz Boruch
Przykładowy projekt stylowej rezydencji.

Wtedy okazuje się, że nie da się stworzyć optymalnego układu wnętrza naszego domu, z zewnątrz coś jest nie tak, a gabaryty budynku, ułożenie pomieszczeń w stosunku do układu działki jest mało zadowalające. Wtedy z pomocą przychodzi nasz projektant.

Pozostańmy jeszcze przy projektach gotowych. Nie od dziś wiadomo, że są tańsze. Fakt. Ale różnica w cenie waha się od kilkunastu procent do stu i więcej. Jednak jak weźmiemy pod uwagę koszt inwestycji to kropla w morzu kosztów inwestycji sięgająca kilku tysięcy.

Projekt domu na zamówienie.

Dobry projekt na zamówienie wcale nie musi być horrendalnie  drogi. Dzisiaj gotowe projekty wahają się z cenami od 2 do nawet 9,10 tysięcy złotych w zależności od atrakcyjności.

Biorąc pod uwagę, że i tak trzeba zlecić PZT i projekty przyłączy cena za projekt  nietypowy wyższa o kilka tysięcy nie powinna przerażać. Mamy wtedy komplet wykonany przez jedną pracownię, przemyślany i dostosowany do naszych potrzeb. Uwzględniając, że nietypowe rozwiązanie idealnie wpasuje się w naszą działkę, środek będzie najlepiej dostosowany do naszych potrzeb spełni jeszcze jedną bardzo istotną rzecz, będzie można go zoptymalizować pod względem kosztów i naszych możliwości finansowych, a to bardzo istotne. Dobry projektant w projekcie układu przewidzi wszystkie elementy wnętrza niezbędne do naszego funkcjonowania, zwróci uwagę na wszystkie aspekty funkcjonalności lub wybije nam z głowy nasze głupie pomysły na korzyść bardziej optymalnych rozwiązań. Najbardziej jest to widoczne w przypadku domów nowoczesnych i stylowych w prawdziwym tego słowa znaczeniu.

nowoczesny dom
Jeden z naszych projektów domu nowoczesnego.

Projekty domów na zamówienie jak zrobić dobry projekt?

Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu wnętrza domu?

Nie wszystkie projekty domów są przemyślane, za co przyjdzie nam niestety zapłacić później.

Zanim zaczniemy projektować nasz dom musimy sobie zadać trzy pytania :

 • czy dom ma być parterowy czy piętrowy;
 • czy ma zawierać garaż w bryle czy nie;
 • czym chcemy go ogrzewać, bardzo ważne pytanie ze względu na lokalizację kotłowni lub nawet jej brak w przypadku ogrzewania elektrycznego.

Parterowy czy piętrowy?

To w zasadzie pytanie do inwestora.

Ja postaram się przybliżyć wady i zalety.

Dom parterowy ma wiele zalet. Główna chyba to brak zbędnych pomieszczeń wynikających z konieczności budowy piętra, klatka schodowa, za duże piętro do powierzchni parteru.

Możliwość podziału domu na część dzienną i prywatną w jednej płaszczyźnie.

Niewątpliwie tańsze i mniej skomplikowane instalacje niższe kominy, brak stropu pomiędzy kondygnacjami. Możliwość uzyskania ciekawszej bryły.

Są też wady. Duża powierzchnia zabudowy, co niekiedy wyklucza możliwość osiągnięcia odpowiedniego układu. Słabe rozprowadzenie ciepła z kominka – dużo łatwiej to uzyskać w domu piętrowym, większe straty ciepła. Stosunkowo wyższy koszt budowy fundamentów i dachu w odniesieniu do powierzchni użytkowej.

Reasumując nie ma jednoznacznej odpowiedzi jakie projekty domów są lepsze.

Nowoczesny dom piętrowy – nasz projekt.

Garaż.

Sprawą zasadniczą jest obecność garażu w ogóle. Niby pytanie banalne, ale czy na pewno?

W wielu przypadkach garaż kończy jako pomieszczenie gospodarcze i tak naprawdę służy do wszystkiego tylko nie do przetrzymywania samochodu. Czy nie lepiej byłoby zrobić osobny budyneczek gospodarczy. Warto się wtedy nad tym zastanowić. Wiadomo, że dobrze zaprojektowany garaż może pozwolić nam nawet na wychodzenie z domu suchą nogą, szybkie rozpakowanie zakupów. Mniej zabawy w zimie. A i żywotność trzymanych w nim pojazdów wzrasta. Jedno jest pewne właściwie używany spełni swoją funkcję.

Ogrzewanie.

Zadają sobie państwo pytanie, a jakie ma to znaczenie.

Otóż ma. Każdy rodzaj ogrzewania wymaga pewnych rozwiązań.

Kotłownia na paliwo stałe wymaga odpowiedniej ilości miejsca, komina, przewodów dymowych, miejsca na paliwo i jeszcze dostępu.

Poza ogrzewaniem elektrycznym, czy to będzie węgiel, czy olej czy gaz, zawsze mamy piec i emitery ciepła w postaci grzejników lub ogrzewania podłogowego. To wymaga miejsca. Najdroższy od strony kosztów gaz wymaga najmniej miejsca, piec można umieścić w pralni, łazience. Węgiel, pelet, olej to już kotłownia. Prąd to tylko koszt grzejników. Biorąc pod uwagę koszt budowy kotłowni, instalację, piec, kominy plus żywotność samego kotła, ogrzewanie elektryczne przy prądzie w taryfie G12W nie jest wcale takie drogie, zwłaszcza w przypadku domów ciepłych – szkieletowych.

Decyzję zostawiam inwestorowi.

Znając na nie odpowiedzi możemy się wziąć za projekt.

Projekty domów – optymalny układ wnętrz.

Wejście.

Zacznijmy od wejścia. Każdy się ze mną zgodzi, że odpowiednie usytuowanie strefy wejściowej jest bardzo ważne dla użytkowników, a takie uważam powinno zawierać miejsce na odpowiednią szafę min 2-3 m długości, z niego również powinno być wejście lub przejście do pomieszczenia gospodarczego lub garażu i kotłowni. Fajnie jak drzwi wejściowe do domu są przeszklone, dają nam odrobinę światła bez konieczności włączania go w dzień.

Dobrze też jest jak z przedpokoju wchodzimy bezpośrednio na klatkę schodową i/lub drugi przedpokój, który w sposób naturalny dzieli dom na część dzienną i strefę prywatną. Nie wszystkie projekty domów spełniają te oczekiwania. Dobrze też jest jak w tym drugim przedpokoju da się umieścić szafę.

Część dzienna.

Do części dziennej zaliczyłbym salon, układ – kuchnia-jadalnia, wc ogólnodostępne. Sprawą dyskusyjną jest dodatkowe wejście do kuchni i spiżarka. Dzisiaj już chyba nikt nie magazynuje produktów, a z dwojga opcji chyba lepszym rozwiązaniem jest duża optymalna kuchnia bez spiżarki niż mała ze spiżarką. Każdy by chciał mieć układ kuchnia, jadalnia salon w jednym ciągu i do takiego się zmierza. To czy kuchnia otwarta czy zamknięta sprawa jest dyskusyjna, o tym osobno. Ważnym elementem parteru jest ogólnodostępne WC. Goście muszą się przecież gdzieś załatwiać.

Część prywatna – parter.

Nie wszystkie projekty domów uwzględniają taki podział.

Dla mnie ważne jest, że nawet w przypadku obecności osób trzecich na parterze mamy odrobinę prywatności. Osobiście jestem zwolennikiem umieszczania sypialni rodziców na parterze, a gości i dzieci na górze. Oczywiście jeżeli mamy w domu małe dzieci jest to sprawą dyskusyjną. Idealna sypialnia gospodarza powinna zawierać i łazienkę i garderobę – nie zawsze jest to możliwe. Na dole staramy się również umieścić pracownie. Na parterze umieszczamy również pralnię i pomieszczenie gospodarcze.

Część prywatna – piętro.

Piętro to głównie sypialnie. Łazienka z reguły nazywana główną. Pomieszczenia dla gości. Czasami gdy wielkość domu pozwala to również antresola nad salonem, pomieszczenia do rekreacji. Dodatkowa garderoba.

To tak pokrótce informacje dla nas jak patrzeć na projekty domów i na jaki zdecydować się kierunek.

Teraz trochę informacji o nas.

Firma nasza od lat specjalizuje się w projektach domów nowoczesnych oraz w załatwianiu pozwoleń na budowę w oparciu o gotowe projekty domów.

Długoletnie doświadczenie w projektowaniu ultranowoczesnych wnętrz spowodowało, że kierunek rozwoju projektowanych przez nas domów zmierzał właśnie w tym kierunku. Większość naszych realizacji to właśnie minimalistyczne wizje będące zaprzeczeniem szarej polskiej zabudowy, narzucanej odgórnie przez polskich urbanistów.
Wieloletnie doświadczenie na rynku amerykańskim zaowocowało coraz większą popularyzacją budownictwa szkieletowego, które nie wiedzieć czemu tak powolnie przyjmuje się na gruncie polskim.
Podczas gdy w krajach wysokorozwiniętych i bogatszych rozwija się ono na wielką skalę w kraju tak ubogim jak nasz ma ciężkie życie.

Nie będę ukrywał, że wieloletni pobyt za granicą zainspirował mnie twórczo do takich rozwiązań, a ludzie tacy jak Mies van der Rohe czy program Case Study Houses są moim natchnieniem.

Mies_van_der_Rohe_photo_Farnsworth_House_Plano_USA_8

Polskie budownictwo jest zaprzeczeniem naszej sytuacji gospodarczej. Budujemy w technologiach drogich wcale nie lepszych
i mało ekonomicznych jeśli chodzi o koszty eksploatacji.

Projekty domów szkieletowych.

Powyższe realia spowodowały, że firma nasza wyszła na przeciw oczekiwaniom inwestorów i skupiła się na projektowaniu domów nowoczesnych w energooszczędnych technologiach, pozwalających jednocześnie skrócić do minimum czas trwania inwestycji co nie pozostaje bez wpływu na oszczędności w portfelu inwestora. Dobry projekt domu szkieletowego, ale nie tylko pozwala ograniczyć do minimum koszty, ale także uniknąć niepotrzebnego dublowania elementów instalacyjnych. Np. mała ilość kominów będąca przykładem przemyślanego rozmieszczenia pomieszczeń pozwala zaoszczędzić kilka tysięcy.

dom, Tomasz Boruch, projektant wnętrz, architekt, projekt domu, dom szkieletowy

Projekty domów – pozwolenie na budowę.

Drugim z elementów naszej działalności projektowej jest sam proces uzyskania pozwolenia, który przeprowadzamy nie tylko w oparciu o nasze projekty, ale także na bazie gotowych projektów dostarczonych przez klienta.

Proces ten obejmuje :

-decyzja o warunkach zabudowy jeśli jest wymagana,
-wykonanie mapy do celów projektowych,
-wykonanie lub adaptacja projektu wraz z przyłączami i planem zagospodarowania terenu,
-uzgodnienia ZUDP,
-złożenie oraz weryfikacja projektu,
-wytyczenie obiektu i inwentaryzacja powykonawcza,

-wyłączenie z produkcji rolnej,
-kierownik budowy,
-certyfikat energetyczny,
-wszystkie dokumenty związane z odbiorem budynku.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia przykładowych naszych projektów.

Moje domy – projekty

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przesłanie… Studio ModernArt od 1998 roku zajmuje się projektowaniem wnętrz. Rola jaką pełni projektant wnętrz w procesie inwestycji jest nieoceniona. Zajmie się Państwem doświadczony projektant wnętrz, w sposób profesjonalny i rzetelny uzmysłowi wam najlepsze rozwiązania. W zakres projektowanych przez nas wnętrz wchodzą: projekty kuchni, projekty łazienek, projekty salonów i całych powierzchni wypoczynkowych, projekty rezydencji. Osobnym zagadnieniem są projekty lokali użytkowych i wnętrz komercyjnych. Długoletnie doświadczenie gwarantuje dostęp do sprawdzonych wykonawców budowlanych i meblowych. Innym obszarem działalności naszej firmy jest projekty i wykonawstwo domów w technologii szkieletu kanadyjskiego od zakupu działki, poprzez projekt i uzgodnienia do projektu wnętrz i wykonawstwa, zarówno części budowlanej jak i meblowej. Uzupełnieniem naszej oferty są malowane ręcznie przez nas obrazy nawiązujące stylistyką do projektowanych wnętrz, stanowiące integralny i jednocześnie nieodzowny element wystroju eleganckiego domu.

%d bloggers like this: