projekty domów

Projekty domów

Projekty domów indywidualne.

Projekty domów to jeden z istotnych elementów naszej działalności. Firma nasza od lat specjalizuje się w projektach domów nowoczesnych oraz w załatwianiu pozwoleń na budowę w oparciu o gotowe projekty domów.

Długoletnie doświadczenie w projektowaniu ultranowoczesnych wnętrz spowodowało, że kierunek rozwoju projektowanych przez nas domów zmierzał właśnie w tym kierunku. Większość naszych realizacji to właśnie minimalistyczne wizje będące zaprzeczeniem szarej polskiej zabudowy, narzucanej odgórnie przez polskich urbanistów.
Wieloletnie doświadczenie na rynku amerykańskim zaowocowało coraz większą popularyzacją budownictwa szkieletowego, które nie wiedzieć czemu tak powolnie przyjmuje się na gruncie polskim.
Podczas gdy w krajach wysokorozwiniętych i bogatszych rozwija się ono na wielką skalę w kraju tak ubogim jak nasz ma ciężkie życie.

Nie będę ukrywał, że wieloletni pobyt za granicą zainspirował mnie twórczo do takich rozwiązań, a ludzie tacy jak Mies van der Rohe czy program Case Study Houses są moim natchnieniem.

Mies_van_der_Rohe_photo_Farnsworth_House_Plano_USA_8

Polskie budownictwo jest zaprzeczeniem naszej sytuacji gospodarczej. Budujemy w technologiach drogich wcale nie lepszych
i mało ekonomicznych jeśli chodzi o koszty eksploatacji.

Projekty domów szkieletowych.

Powyższe realia spowodowały, że firma nasza wyszła na przeciw oczekiwaniom inwestorów i skupiła się na projektowaniu domów nowoczesnych w energooszczędnych technologiach, pozwalających jednocześnie skrócić do minimum czas trwania inwestycji co nie pozostaje bez wpływu na oszczędności w portfelu inwestora. Dobry projekt domu szkieletowego, ale nie tylko pozwala ograniczyć do minimum koszty, ale także uniknąć niepotrzebnego dublowania elementów instalacyjnych. Np. mała ilość kominów będąca przykładem przemyślanego rozmieszczenia pomieszczeń pozwala zaoszczędzić kilka tysięcy.

dom, Tomasz Boruch, projektant wnętrz, architekt, projekt domu, dom szkieletowy

Projekty domów – pozwolenie na budowę.

Drugim z elementów naszej działalności projektowej jest sam proces uzyskania pozwolenia, który przeprowadzamy nie tylko w oparciu o nasze projekty, ale także na bazie gotowych projektów dostarczonych przez klienta.

Proces ten obejmuje :

-decyzja o warunkach zabudowy jeśli jest wymagana,
-wykonanie mapy do celów projektowych,
-wykonanie lub adaptacja projektu wraz z przyłączami i planem zagospodarowania terenu,
-uzgodnienia ZUDP,
-złożenie oraz weryfikacja projektu,
-wytyczenie obiektu i inwentaryzacja powykonawcza,

-wyłączenie z produkcji rolnej,
-kierownik budowy,
-certyfikat energetyczny,
-wszystkie dokumenty związane z odbiorem budynku.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia przykładowych naszych projektów.

Moje domy – projekty

Przesłanie… Studio ModernArt od 1998 roku zajmuje się projektowaniem wnętrz. Rola jaką pełni projektant wnętrz w procesie inwestycji jest nieoceniona. Zajmie się Państwem doświadczony projektant wnętrz, w sposób profesjonalny i rzetelny uzmysłowi wam najlepsze rozwiązania. W zakres projektowanych przez nas wnętrz wchodzą: projekty kuchni, projekty łazienek, projekty salonów i całych powierzchni wypoczynkowych, projekty rezydencji. Osobnym zagadnieniem są projekty lokali użytkowych i wnętrz komercyjnych. Długoletnie doświadczenie gwarantuje dostęp do sprawdzonych wykonawców budowlanych i meblowych. Innym obszarem działalności naszej firmy jest projekty i wykonawstwo domów w technologii szkieletu kanadyjskiego od zakupu działki, poprzez projekt i uzgodnienia do projektu wnętrz i wykonawstwa, zarówno części budowlanej jak i meblowej. Uzupełnieniem naszej oferty są malowane ręcznie przez nas obrazy nawiązujące stylistyką do projektowanych wnętrz, stanowiące integralny i jednocześnie nieodzowny element wystroju eleganckiego domu.

%d bloggers like this: