kuchnie

Projekty kuchni

Projekty kuchni.

Co powinny zabierać prawidłowo zrobione projekty kuchni?

W zasadzie kuchnia obok łazienki i salonu jest najważniejszym miejscem w domu, kto wie może jest nawet jego sercem. Od jej ułożenia i wyglądu zależy wiele, sposób pracy i czas jaki w niej spędzamy, zadowolenie i przyjemność z gotowania, ale i funkcjonalność i łatwość w utrzymaniu czystości.

Całe życie toczy się wkoło niej. Kiedy przychodzi do nas sąsiadka zawsze z nią rozmawiamy szykując coś w kuchni, szybkie posiłki to z reguły też kuchnia dlatego dobrze zrobiony projekt kuchni odgrywa tak ważną rolę.

Samo przygotowanie posiłków nie może odbywać się gdzie indziej. Nie wspomnę o tym, że jest to z reguły najdroższy mebel w domu i dlatego podświadomie przywiązujemy do niego taką uwagę (bo nim będziemy się chwalili przed znajomymi – stety i niestety).

projekty kuchni, projektowanie wnętrz, aranżacja wnętrz, projekty wnętrz, projekt kuchni, projektowanie kuchni, projektant wnętrz, architekt wnętrz, architekt, Rzeszów, ModernArt, Tomasz Boruch, nowoczesne wnętrze, nowoczesny dom

Projekty kuchni – podstawowe zasady projektowania.

Sprawą zasadniczą dla nas jest ustalenie stylu wnętrza w jakim się dobrze czujemy. Bo kuchnia to nie tylko meble, ale i wnętrze.

Wnętrze nowoczesne wymaga innych materiałów niż wnętrze stylowe, a niektóre materiały są mniej lub bardziej praktyczne w użytkowaniu. Mam na myśl nie tylko materiały, z których wykonane są meble , ale i pokrycie ścian i podłóg.

Nie ukrywam, że projekty kuchni to chyba najczęściej zlecana usługa projektowa w procesie aranżacji wnętrz. Firma nasza zrobiła już w swojej historii ponad 1200 projektów gorszych lub lepszych, co zaowocowało sporym doświadczeniem.

Jedną z najważniejszych zasad, którą kieruję się przy projektowaniu kuchni jest zasada złotego trójkąta, zależność pomiędzy ustawieniem kuchenki, zlewu i lodówki. Dochodzi jeszcze do tego lokalizacja zmywarki, która powinna być umieszczona między zlewem, a kuchenką. Pozostałe problemy to kwestia wyboru odpowiedniej lodówki, wolnostojącej czy do zabudowy, piekarnika w słupku, czy nieraz pralki w kuchni.

Osobiście jestem zwolennikiem lodówki do zabudowy  i piekarnika w słupku, a pralka w kuchni to ostateczność ze względu na małą łazienkę. Kuchnia to miejsce do gotowania, a nie prania.

projekty kuchni, projektowanie wnętrz, aranżacja wnętrz, projekty wnętrz, projekt kuchni, projektowanie kuchni, projektant wnętrz, architekt wnętrz, architekt, Rzeszów, ModernArt, Tomasz Boruch, nowoczesne wnętrze, nowoczesny dom

Na projekty kuchni składa się kilka etapów:

-pomiar pomieszczenia lub analiza dostarczonej dokumentacji;

-wspólna analiza potrzeb i możliwości finansowych klienta;

-projekt i uzgodnienia;

-zakończenie i przekazanie dokumentacji technicznej.

Najważniejsze są dwa środkowe etapy, bo to one pozwalają na uzyskanie optymalnego rozwiązania, będącego kompromisem, potrzeb klienta, jego możliwości finansowych i wizji projektanta.

Nie sztuką jest zaprojektować ładne drogie wnętrze, ale gustowne i w rozsądnej cenie, a jednocześnie trwałe.

projekty kuchni, projektowanie wnętrz, aranżacja wnętrz, projekty wnętrz, projekt kuchni, projektowanie kuchni, projektant wnętrz, architekt wnętrz, architekt, Rzeszów, ModernArt, Tomasz Boruch, nowoczesne wnętrze, nowoczesny dom

Kilka i informacji o materiałach do wyrobu kuchni:

Kronopol – producent płyt i blatów (zastosowanie – kuchnie), Kronospan  – producent płyt i blatów (zastosowanie – kuchnie), Pfleiderer – producent płyt i blatów (zastosowanie – kuchnie), Lupus – producent frontów i blatów (zastosowanie – kuchnie), Drewpol – Osina – producent frontów kuchennych (zastosowanie – kuchnie), Blum – producent okuć,  Gamet – producent uchwytów, Nomet – producent uchwytów, Siro – uchwyty do kuchni.

Wyposażenie AGD :

Amica, Bosch, AEG, Electrolux, Ariston, Ardo, Siemens i wielu innych.

Obszar działania:

Rzeszów, podkarpackie, Lublin, Warszawa, Kraków.

Nasze projekty kuchni

Przesłanie… Studio ModernArt od 1998 roku zajmuje się projektowaniem wnętrz. Rola jaką pełni projektant wnętrz w procesie inwestycji jest nieoceniona. Zajmie się Państwem doświadczony projektant wnętrz, w sposób profesjonalny i rzetelny uzmysłowi wam najlepsze rozwiązania. W zakres projektowanych przez nas wnętrz wchodzą: projekty kuchni, projekty łazienek, projekty salonów i całych powierzchni wypoczynkowych, projekty rezydencji. Osobnym zagadnieniem są projekty lokali użytkowych i wnętrz komercyjnych. Długoletnie doświadczenie gwarantuje dostęp do sprawdzonych wykonawców budowlanych i meblowych. Innym obszarem działalności naszej firmy jest projekty i wykonawstwo domów w technologii szkieletu kanadyjskiego od zakupu działki, poprzez projekt i uzgodnienia do projektu wnętrz i wykonawstwa, zarówno części budowlanej jak i meblowej. Uzupełnieniem naszej oferty są malowane ręcznie przez nas obrazy nawiązujące stylistyką do projektowanych wnętrz, stanowiące integralny i jednocześnie nieodzowny element wystroju eleganckiego domu.

%d bloggers like this: