łazienka

Projekty łazienek

Projekty łazienek.

Projekty łazienek zajmują poczesne miejsce w procesie projektowania wnętrz.

Łazienka tak jak i pozostałe wnętrza domu musi spełniać pewne wymogi jeśli chodzi o funkcjonalność i estetykę. Każdy klient chciałby mieć tą jedyną niepowtarzalną, a jednocześnie wydać na nią jak najmniej. Najtrudniej mają ci klienci, którym się wydaje, że coś co nie wyszło nigdzie nagle u nich zadziała.

realizacje, projekty łazienek

Niestety większość polskich łazienek trafia w ręce projektanta na etapie końcowym, gdzie są już bardzo ograniczone możliwości
jeśli chodzi o zmianę kluczowych elementów jak przyłączy i układu ścian. Dodatkowo połowa klientów nie rozumie, że nieraz niewielkie zmiany położenia mediów w łazience pozwolą stworzyć bardzo funkcjonalny i estetyczny układ.
Mało który inwestor zastanawia się na etapie stawiania ścian nad funkcjonalnością pomieszczeń, a większość aby zobaczyć co trzeba zmienić musi najpierw to postawić. W efekcie tego narażają się na dodatkowe koszty lub na konieczność pójścia na kompromis na kolejnych etapach budowy. Pomijam błędy wykonania przez tzw. fachowców.
Dlatego najlepszym momentem na projektowanie wnętrza jest moment przed rozpoczęciem całej inwestycji.

Projekty łazienek blokowych.

Innym aspektem projektowania są łazienki blokowe. Małe i nieprzemyślane muszą pomieścić wiele elementów, a to z kolei wpływa w znaczący sposób na funkcjonalność i estetykę tych jakże istotnych elementów mieszkania.

realizacje, projekty łazienek

Zaczynają się kompromisy co z pralką, a co z suszarką o której mało kto myśli na etapie projektowania łazienki. Jakimś kompromisem są współczesne pralko-suszarki pozwalające wyeliminować ten jakże nieestetyczny element z naszego wnętrza.

Rola projektanta nie polega tylko na stworzeniu estetycznego wnętrza ale także na umieszczeniu tych jakże potrzebnych sprzętów.

Projekty łazienek – etapy projektowania.

Wbrew pozorom najłatwiejszym etapem projektowania łazienki jest dobór płytek. Na rynku nie brakuje ciekawych wzorów, a i u znanych można znaleźć coś niedrogiego i ciekawego (Paradyż, Tubądzin, Opoczno). Oczywiście są i zachodnie marki Imola, Grespania i wiele innych. To samo dotyczy armatury Koło, Sanplast, Roca, Villeroy – Boch. Każdy z nich ma coś ciekawego w ofercie i kwestią gustu jest dostosowanie tego do siebie.

Projekty łazienek obok kuchni należą do najbardziej pracochłonnych. Należy uwzględnić wielkość płytek, dekory, linie fug zgodne z elementami zabudowy i wiele innych.

Moje łazienki – projekty

Przesłanie… Studio ModernArt od 1998 roku zajmuje się projektowaniem wnętrz. Rola jaką pełni projektant wnętrz w procesie inwestycji jest nieoceniona. Zajmie się Państwem doświadczony projektant wnętrz, w sposób profesjonalny i rzetelny uzmysłowi wam najlepsze rozwiązania. W zakres projektowanych przez nas wnętrz wchodzą: projekty kuchni, projekty łazienek, projekty salonów i całych powierzchni wypoczynkowych, projekty rezydencji. Osobnym zagadnieniem są projekty lokali użytkowych i wnętrz komercyjnych. Długoletnie doświadczenie gwarantuje dostęp do sprawdzonych wykonawców budowlanych i meblowych. Innym obszarem działalności naszej firmy jest projekty i wykonawstwo domów w technologii szkieletu kanadyjskiego od zakupu działki, poprzez projekt i uzgodnienia do projektu wnętrz i wykonawstwa, zarówno części budowlanej jak i meblowej. Uzupełnieniem naszej oferty są malowane ręcznie przez nas obrazy nawiązujące stylistyką do projektowanych wnętrz, stanowiące integralny i jednocześnie nieodzowny element wystroju eleganckiego domu.

%d bloggers like this: